Logo for Ving
Se dine sparte hotell

Apartamentos Green Park

  • Barnebasseng
Se tilgjengelige rom
skip links

Om hotellet

Apartamentos Green Park er en enkelt leilighetshotell med gangavstand til både stranden, shopping og restauranter. Hotellet ligger i populære Playa del Inglés, en av Gran Canarias mest ettertraktede feriebyer. Her kan du nyte sol, sand og hav året rundt, og i tillegg oppleve både kultur og heftig uteliv....
  • Barnebasseng

Hotellfakta

  • Basseng
    Ja
  • Barnebasseng
    Ja
  • Bar
    Ja
  • Heis
    Ja
  • Aircondition i alle rom/leiligheter
    Nei
  • Nærmeste sentrum
    20 m
  • Nærmeste strand/badested
    700 m

Om hotellet

Apartamentos Green Park er en enkelt leilighetshotell med gangavstand til både stranden, shopping og restauranter. Hotellet ligger i populære Playa del Inglés
, en av Gran Canarias mest ettertraktede feriebyer. Her kan du nyte sol, sand og hav året rundt, og i tillegg oppleve både kultur og heftig uteliv. Omtrent 500 meter fra hotellet ligger
Yumbo kjøpesenter hvor du finner alt fra motebutikker og suvenirer til livlige barer og klubber.
Hotellet har et hyggelig bassengområde med bassengbar og barnebasseng. Her kan du tilbringe late feriedager på en solseng og nyte forfriskende bad i bassenget. I bassengbaren får du kjøpt forfriskende drikke og snacks hele dagen.
Apartamentos Green Park tilbyr enkle leiligheter med kjøkkenkrok. Dette er et bra valg for deg som ønsker å bo i nærheten av shopping, underholdning og restauranter, samtidig som du har muligheten til å lage enkle måltider selv i løpet av ferien. Nærmeste supermarked for innkjøp av matvarer ligger en kort spasertur fra hotellet.

Øvrig informasjon

Bygget: 1985
Renovert: 2004 (rom, basseng og bassengbar)
Bygninger: 1
Etasjer: 8
Rom/leiligheter: 126
Heis
Resepsjon
Safe i resepsjonen
Parkering på gaten rundt hotellet

Internett

WiFi på hele hotellet mot betaling
WiFi på rommet mot betaling

Vår service på reisemålet

I Ving-appen finner du informasjon om reisemålet ditt og annen nyttig informasjon både før og under reisen. Du kan enkelt kontakte oss i ferien hvis du trenger tips eller gode råd om f.eks. leiebiler og utflukter. Du når oss døgnet rundt på servicetelefonen samt på SMS og e-post i tidsrommet 08.00–20.00.

Viktig å vite

For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.

Hotellets offisielle klassifisering er 2.

Rom og leiligheter

Enkle leiligheter med soverom og oppholdsrom samt balkong eller terrasse.
To romtyper:
2-romsleilighet (35 m²) med balkong, for 2–3 personer
2-romsleilighet (35 m²) med terrasse under bakkeplan, for 2–3 personer

I alle rom/leiligheter:

  • Balkong eller terrasse
  • Enkeltsenger i noen rom
  • Stor dobbeltseng (king size) i noen rom
  • Ekstra oppredning på oppredbar sofa
  • TV
  • Fliser
  • Safe
  • Kjøkkenkrok
  • Kokeplater
  • Enkelt kjøkkenutstyr
  • Kjøleskap
  • Mikro
  • Brødrister
  • Kaffetrakter
  • Spiseplass
  • Hårføner mot betaling
  • Dusj
  • Rengjøring – dager pr. uke: 3
Rengjøring innebærer at gulvet feies, sengene res opp, søppel tømmes, og overflater samt badet tørkes av. Håndklær byttes vanligvis 1–3 ganger i uken, mens sengetøy skiftes sjeldnere.

Mat og drikke

Hotellet har en bassengbar hvor du får kjøpt forfriskende drikke hele dagen.
  • Bassengbar, åpen kl. 10.00–17.30
Aktuelle åpningstider i restauranter og barer opplyses ved ankomst til hotellet. Der det tilbys måltidspakker, kan tider og innhold bli endret uten forvarsel.

Basseng og strand

Apartamentos Green Park har et hyggelig bassengområde med solsenger, parasoller, barnebasseng og bassengbar. Her kan du slappe av på solsengen og ta avkjølende bad i bassenget.
  • Basseng 160 m²
  • Barnebasseng 16 m² (60 cm dypt)
  • Solsenger ved bassenget
  • Parasoll ved bassenget
I Playa del Inglés ligger øyas mest populære strand. Stranden i Playa del Inglés er den best besøkte stranden på hele øya, fem kilometer lang og ca. 100 meter bred. Langs nordsiden av av stranden går det en strandpromenade med flere barer og restauranter. Det finnes også toaletter og ferskvannsdujer på stranden. Stranden er ganske langgrunn, men det kan forekomme kraftige bølger, så barn bør holdes under oppsikt. Stranden i Playa de Inglés strekker seg sørvestover mot Maspalomas' sanddyner, der det også ligger en nudiststrand.

Trening og aktiviteter

  • Sykkelutleie mot betaling

Beliggenhet og transport

Turistområde med lokaltrafikk. Busstransporten stopper ca. 100 meter fra hotellet ved ankomst og avreise.
  • Hotellet ligger i et turistområde
  • Nærmeste sentrum: 20 m Aguila Roja
  • Hovedsentrum: 750 m Yumbo kjøpesenter
  • Nærmeste strand/badested: 700 m Playa del Inglés
  • Kollektivtransport: 300 m (bussholdeplass)
  • Flyplass: 30 km Las Palmas
  • Busstransporten stopper utenfor hotell Servatur Playa Bonita (ca. 100 m).
Avenida Tenerife 4
35100 Playa del Inglés
+34 928 76 77 82
greenpark@housmar.com

Transport til reisemålet

Med Vings busstransport kommer du enkelt og trygt til hotellet ditt i Playa del Inglés. Transport mellom flyplassen og hotellet er ikke inkludert i reisens pris, men du kan legge den til ved bestilling. Reisetiden fra Gran Canaria flyplass, rett utenfor Las Palmas, til hotellet er fra ca. 45 minutter til 2 timer (ca. 30 km), avhengig av trafikk og antall hotellstopp. Den eksakte bussruten er avhengig av lokale forhold og bestemmes på reisemålet. Du får mer informasjon ved ankomst. Les mer om transport.

Bestiller du en pakkereise med rutefly, anbefaler vi at du forhåndsbestiller privat transport til hotellet ditt. Det kan du gjøre online samtidig med at du bestiller reisen, eller ved å kontakte en reiserådgiver etterpå. All informasjon om hvordan og hvor sjåføren møter deg finner du i reisedokumentene dine. Les mer om transport når du reiser med rutefly.

PRISER OG BESTILLING