Logo for Ving
Se dine sparte hotell
  • passer for voksne
  • Aldersgrense 18 år
  • Gratis WiFi på hele hotellet
Se tilgjengelige rom
skip links

Om hotellet

Zeus Village Resort - Adults Only er et elegant og gjestfritt hotell for voksne, med boutique-følelse og stilig design. Hotellet ligger i den hyggelige landsbyen Agii Apostoli, som har flere vakre strender og et innbydende parkområde for de som ønsker å være aktive. Her bor du også i behagelig avstand fra...
  • Aldersgrense 18 år
  • Gratis WiFi på hele hotellet

Hotellfakta

  • Basseng
    Ja
  • Restaurant
    2 stk.
  • Bar
    2 stk.
  • Heis
    Nei
  • Aircondition i alle rom/leiligheter
    Ja
  • Nærmeste sentrum
    750 m
  • Nærmeste strand/badested
    1,2 km
Bibliotekbaren
Juniorsuite med to soverom

Om hotellet

Zeus Village Resort - Adults Only er et elegant og gjestfritt hotell for voksne, med boutique-følelse og stilig design. Hotellet ligger i den hyggelige
landsbyen Agii Apostoli, som har flere vakre strender og et innbydende parkområde for de som ønsker å være aktive. Her bor du også i behagelig avstand fra restauranter, barer og butikker i
Chania by, som du enkelt kan nå med lokalbussen.
På Zeus Village Resort – Adults Only kan du nyte en bekymringsfri ferie ved hotellets flotte bassengområde. Lunsjrestauranten tilbyr velkomponerte greske retter. Om kvelden kan du ta en kulinarisk reise med lokale smaker i hotellets à la carte-restaurant Ambrosia Wine & Dine, hvor tradisjon møter innovasjon. Som prikken over i-en kan du nyte maten med viner fra noen av de beste vingårdene i Hellas.
Zeus Village Resort - Adults Only har moderne og stilfulle rom og juniorsuiter mot hagen og bassengområdet. Hvis du ønsker å unne deg litt alenetid, er det mulighet for å bestille manikyr og pedikyr på hotellet, og for litt ekstra luksus anbefales en avslappende massasje.
Hotellet har 18-årsgrense

Øvrig informasjon

Resepsjon kl. 09.00–22.00 samt ved sene ankomster
Bagasjeoppbevaring
Parkering på gaten rundt hotellet

Internett

WiFi på hele hotellet er inkludert
WiFi på rommet er inkludert

Vår service på reisemålet

I Vings app finner du informasjon om reisemålet ditt og annen nyttig informasjon både før og under reisen. Du kan enkelt kontakte oss i ferien hvis du trenger tips eller gode råd om f.eks. leiebiler og utflukter. Du når oss døgnet rundt på servicetelefonen samt på SMS og e-post i tidsrommet 08.00–20.00.

Viktig å vite

For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.

Skatter & avgifter

Greske myndigheter har miljøskatt på hotellovernattinger. Skatten varierer avhengig av offisiell hotell- eller leilighetsklassifisering og skal betales direkte til hotellet ved innsjekking, normalt med kontanter. Vær oppmerksom på at Vings klassifisering av hotell og leiligheter kan variere fra den offisielle, som er grunnlaget for størrelsen på skatten.

1–2 stjerne(r): 2 euro pr. rom/leilighet pr. natt
3 stjerner: 5 euro pr. rom/leilighet pr. natt
4 stjerner: 10 euro pr. rom/leilighet pr. natt
5 stjerner: 15 euro pr. rom/leilighet pr. natt

I perioden november–mars er skatten litt mindre enn halvparten av beløpene ovenfor, innen respektive klassifisering.

Hotellets offisielle klassifisering er 3.

Rom og leiligheter

Moderne og elegante rom og juniorsuiter.

Dobbeltrom superior har kombinert sove- og oppholdsrom, samt balkong (noen på bakkeplan) mot hagen. Juniorsuitene har to soverom og oppholdsrom samt balkong mot bassengområdet.

To romtyper:
Dobbeltrom superior (24 m²) for 2 personer
Juniorsuite (45 m²) med to soverom for 2–4 personer

I alle rom/leiligheter:

  • Aircondition
  • Balkong (noen på bakkeplan)
  • Enkeltsenger i noen rom
  • Dobbeltseng (queen size) i noen rom
  • Stor dobbeltseng (king size) i noen rom
  • TV
  • Safe
  • Strykejern og strykebrett
  • Kjøleskap med fryser
  • Hårføner
  • Badekar eller dusj

Mat og drikke

Zeus Village Resort - Adults Only har to restauranter som spesialiserer seg på det greske kjøkken. Hotellet har også to barer.
  • Bar, åpen kl. 10.30–23.30
  • Bibliotekbar, åpen kl. 19.00–22.30
  • Restaurant ved bassenget, Olivia Breakfast & Lunch, med retter fra meny, serverer lunsj kl. 12.00–16.00
  • À la carte-restaurant Ambrosia Wine & Dine, serverer kretiske retter kl. 19.00–22.30
  • Frokostrom kl. 08.00–10.00

Måltider på hotellet:

  • Frokostbuffé er inkludert
Aktuelle åpningstider i restauranter og barer opplyses ved ankomst til hotellet. Der det tilbys måltidspakker, kan tider og innhold bli endret uten forvarsel.

Basseng og strand

Hotellet har et hyggelig bassengområde med solsenger.
  • Basseng 140 m²
  • Solsenger ved bassenget
  • Parasoll ved bassenget
  • Badehåndklær mot betaling
De barnevennlige strendene i Kato Daratso kalles for "de gylne strendene". De består delvis av steiner og klipper og er langgrunne. De utgjør en milelang sand- og grusstrand som går langs hele Chaniakysten. Her er det utleie av solsenger og det går an å spille strandtennis og sandvolleyball.

Stranddelen Agii Apostoli er et av de mest populære badestedene blant Chanias egne innbyggere. Stranden består av flere beskyttede badeviker rundt en halvøy, og er veldig langgrunn og barnevennlig. Det er ganske folksomt her i høysesongen. Vestsiden av halvøya består av stein- og grusstrender. Agii Apostoli ligger i et vernet naturområde som eies av greske turistmyndigheter, og tilbyr enklere servering, vannsportaktiviteter og utleie av solsenger og parasoller.

Trening og aktiviteter

Hvis du vil unne deg litt ekstra luksus i ferien så tilbyr hotellet avslappende massasjer samt manikyr og pedikyr.
  • Massasje mot betaling

Beliggenhet og transport

Turistområde med lokaltrafikk. Trapper og nivåforskjeller innenfor og utenfor hotellet.
  • Hotellet ligger i et turistområde
  • Nærmeste sentrum: 750 m Agii Apostoli
  • Hovedsentrum: 4,5 km Chania by
  • Nærmeste strand/badested: 1,2 km Agii Apostoli Beach
  • Flyplass: 18 km Chania
El. Venizelou
Kato Daratso, Agii Apostoli
+30 28210 32274
reservations@zeusvillage.gr

Transport til reisemålet

Med Vings busstransport kommer du enkelt og trygt til hotellet ditt i Kato Daratso og Agii Apostoli. Transport mellom flyplassen og hotellet er ikke inkludert i reisens pris, men du kan legge den til ved bestilling. Reisetiden fra flyplassen i Chania til hotellet ditt er ca. 30-40 minutter (ca. 23 kilometer), avhengig av trafikk og antall hotellstopp. Av og til kjører bussen via Chania by, og da er reisetiden til det første hotellet ca. 1 time. Ruten bestemmes av lokale forhold. Du får mer informasjon ved ankomst. Les mer om transport.

Bestiller du en pakkereise med rutefly, anbefaler vi at du forhåndsbestiller privat transport til hotellet ditt. Det kan du gjøre online samtidig med at du bestiller reisen, eller ved å kontakte en reiserådgiver etterpå. All informasjon om hvordan og hvor sjåføren møter deg finner du i reisedokumentene dine. Les mer om transport når du reiser med rutefly.

PRISER OG BESTILLING