Logo for Ving
Se dine sparte hotell

The St. Regis Saadiyat Island Resort, Abu Dhabi

  • Ligger på stranden
  • Gratis WiFi i rommene/leilighetene
  • Treningsrom
Se tilgjengelige rom
skip links

Om hotellet

The St. Regis Saadiyat Island Resort, Abu Dhabi er et førsteklasses hotell rett ved stranden og Saadiyat Beach Golf Club i Abu Dhabi. Her kan du nyte en avslappende ferie omgitt av den frodige hotellhagen og den verdenskjente 18-hullsbanen, designet av Gary Player.

Ved hotellets innbydende bassengområder kan...
  • Ligger på stranden
  • Gratis WiFi i rommene/leilighetene
  • Treningsrom
  • Spa

Hotellfakta

  • Basseng
    5 stk.
  • Restaurant
    2 stk.
  • Bar
    Ja
  • Heis
    Ja
  • Aircondition i alle rom/leiligheter
    Ja
  • Nærmeste sentrum
    7 km
  • Nærmeste strand/badested
    0 m
  • Vannsklie i barnebassenget
    Ja
Strandbar
Dobbeltrom superior

Om hotellet

The St. Regis Saadiyat Island Resort, Abu Dhabi er et førsteklasses hotell rett ved stranden og Saadiyat Beach Golf Club i Abu Dhabi. Her kan du nyte en
avslappende ferie omgitt av den frodige hotellhagen og den verdenskjente 18-hullsbanen, designet av Gary Player.
Ved hotellets innbydende bassengområder kan du slappe av på en solseng og
ta forfriskende bad. Foretrekker du sand mellom tærne og salte bølger, ligger stranden bare noen skritt unna. For barna er det et morsomt barnebasseng tilpasset vannlek.
The St. Regis Saadiyat Island Resort, Abu Dhabi har et variert utvalg av restauranter og barer. Her kan du nyte generøse buffeer, smakfulle retter fra meny og forfriskende drikke.
For deg som vil holde deg aktiv i ferien, finnes både treningsrom, tennis, squash, gruppetimer med spinning og yoga, samt et innendørsbasseng for svømmetrening. I hotellets spa kan du unne deg litt ekstra velvære med avslappende behandlinger.
The St. Regis Saadiyat Island Resort, Abu Dhabi tilbyr moderne og romslige rom i lyse, nøytrale toner.
Hotellet er stengt fra 01. juli til 01. september.

Bryllup på hotellet

Hotellet har en egen bryllupsplanlegger som hjelper til med alle detaljer både før, under og etter vielsen. Les mer på: http://www.stregissaadiyatisland.com/en/weddings

Øvrig informasjon

Bygget: 2011
Bygninger: 1
Etasjer: 8
Rom/leiligheter: 377
Heis
Resepsjon
Safe i resepsjonen
Minibank

Internett

WiFi i resepsjon/lobby er inkludert
WiFi på rommet er inkludert

Vår service på reisemålet

Ving har ikke personale i Abu Dhabi, men du kan nå oss på telefon døgnet rundt hvis du har behov for hjelp.

Viktig å vite

For at reisen din skal bli så bra som mulig, er det viktig at du leser informasjonen under viktig å vite. Her har vi samlet generell informasjon om hva du kan forvente på reisen.

Skatter & avgifter

Alle gjester på hotell i Abu Dhabi skal betale en avgift på fire prosent av overnattingsprisen per natt, noe som tilsvarer omtrent 40-80 AED per natt, avhengig av romprisen. Denne avgiften betales på stedet ved innsjekking på hotellet.

Offisiell klassifisering mangler

Rom og leiligheter

Moderne superiorrom (55–60 m²) med vakker innredning.
Tre romtyper som bestilles med frokost eller havlpensjon:
Enkeltrom superior
Dobbeltrom superior for 2–3 personer, hvorav 1 barn
Dobbeltrom superior for 3 personer

I alle rom/leiligheter:

  • Aircondition (sentralstyrt)
  • Vifte
  • Balkong
  • Dobbeltseng (queen size) i noen rom
  • Stor dobbeltseng (king size) i noen rom
  • Ekstra oppredning i eksisterende ordinær seng (voksen) og i chaiselong (barn)
  • Barneseng (begrenset antall) mot betaling
  • TV med satellittkanaler
  • Romservice
  • Forbindelsesdør i noen rom
  • Safe
  • Strykejern og strykebrett
  • Minibar mot betaling
  • Hårføner
  • Tøfler
  • Badekåper
  • Toalettartikler
  • Badekar med dusj
  • Rengjøring – dager pr. uke: 7

Ekstrasenger

Er dere tre eller fire personer som bor i ett rom eller en leilighet, innebærer dette som regel at dere må dele den sengen eller sengene som står i rommet (enten to smale grand lit-dobbeltsenger, én eller to queen size-dobbeltsenger eller én stor king size-dobbeltseng). Den sengen dere deler har felles madrass og sengetøy. På enkelte hotell kan det være mulig å få satt inn en ekstra seng på rommet – dette bestilles og betales direkte til hotellet under oppholdet.

Mat og drikke

Hotellet har flere forskjellige restauranter og tre barer.
  • Bassengbar, åpen kl. 09.00–20.00
  • Strandbar, åpen kl. 12.00–01.00
  • Lounge, åpen kl. 15.00–24.00
  • Bufférestaurant med internasjonale retter, serverer frokost, lunsj og middag
  • À la carte-restaurant med mat fra Midtøsten
  • Kafé
  • Bordbestilling i à la carte-restauranten
  • Pent antrekk (langbukser)

Måltider på hotellet:

  • Frokost mot betaling
  • Halvpensjon mot betaling
Aktuelle åpningstider i restauranter og barer opplyses ved ankomst til hotellet. Der det tilbys måltidspakker, kan tider og innhold bli endret uten forvarsel.

Basseng og strand

På The St. Regis Saadiyat Island Resort, Abu Dhabi, er det herlige bassengområder som passer perfekt for avslapning og deilige bad.
  • Familiebasseng 1165 m², oppvarmet til ca. 25 grader, kan variere avhengig av lufttemperaturen
  • Voksenbasseng 532 m², oppvarmet til ca. 25 grader, kan variere avhengig av lufttemperaturen. 16-årsgrense
  • Barnebasseng 60 m² (60 cm dypt), oppvarmet til ca. 25 grader, kan variere avhengig av lufttemperaturen
  • Innendørsbasseng 360 m² (kun for mosjonssvømming)
  • Vannsklie i barnebassenget
  • Solsenger ved bassenget
  • Parasoll ved bassenget
  • Badehåndklær
Abu Dhabi har mange fine strender. De fleste tilhører hotellene, men er åpne for andre enn hotellets gjester mot betaling. Det finnes også strender som er åpne for alle, men disse har ofte færre fasiliteter.

Trening og aktiviteter

Hotellet tilbyr sportsaktiviteter som golf, tennis, squash, bordtennis og sandvolleyball. Her er det også et treningsrom som er åpent døgnet rundt og mulighet for å være med på spinning- og yogatimer. I hotellets spa er det boblebad og badstue. Hotellets treningsrom og spa har 16-års aldersgrense.

Vil du spille golf i ferien, ligger hotellet ved Saadiyat Beach Golf Club som har en mesterbane på 18 hull, designet av golflegenden Gary Player. Dette førsteklasses golfanlegget ligger vakkert til ved den persiske bukten og her har man tilpasset banen etter de vakre omgivelsene og stranden, og gjort det til en del av banen. Tre saltvannsjøer, sanddyner samt 60 bunkere gir den mest erfarne golfspilleren utfordringer på denne par 72-banen. Vil du lese mer om banen og bestille tider, kan du gjøre det her.
  • Treningsrom mot betaling
  • Spa
  • Spabehandlinger mot betaling
  • Badstue mot betaling
  • Boblebad
  • Yoga mot betaling
  • Tennisbane mot betaling
  • Tennisutstyr mot betaling
  • Squashbane mot betaling
  • Bordtennis mot betaling

For barn og ungdom

Hotellets internasjonale barneklubb Sandcastle Club er åpen daglig for barn mellom 3 og 12 år, samt barn under 3 år sammen med en voksen. For tenåringer (13–17 år) arrangeres det leker og aktiviteter på stranden som for eksempel fotball, løping og sandvolleyball.
  • Internasjonal barneklubb
  • Lekerom
  • Spillrom

Beliggenhet og transport

Trapper og nivåforskjeller. Stort hotell, lokaltrafikk.
  • Hotellet ligger på stranden
  • Nærmeste sentrum: 7 km Abu Dhabi Mall
  • Hovedsentrum: 7 km Abu Dhabi Mall
  • Nærmeste strand/badested: 0 m Pristine White Beach
  • Flyplass: 35 km Abu Dhabi International Airport
Saadiyat Island
Abu Dhabi
+971 2 468 8888
reservations.saadiyat@stregis.com

Transport til reisemålet

For å komme deg enklest mulig til hotellet, anbefaler vi at du forhåndsbestiller privat transport. Det kan du gjøre online samtidig med at du bestiller reisen, eller ved å kontakte en reiserådgiver etterpå. All informasjon om hvordan og hvor sjåføren møter deg finner du i reisedokumentene dine. Les mer om transport når du reiser med rutefly.

Reisetiden fra Abu Dhabis flyplass til hotellene er ca. 30 minutter (ca. 35 km). Fra Dubais flyplass er den ca. 2 timer (150 km). Tiden kan variere avhengig av lokale trafikkforhold.

PRISER OG BESTILLING