Logo for Ving
Se dine sparte hotell

Bodrum – Tyrkia

Besøk et annet land og en annen verdensdel! Den vakre kystbyen Bodrum ligger bare en kort båttur unna og har mye å by på.

    Hurtigfakta

  • Ukedag:
    Mandag
  • Varighet:
    Heldagsutflukt ca. kl. 08.00–18.00. Båten går fra Kos kl. 09.30 og fra Bodrum kl. 16.00. Båtturen tar ca. 30 minutter. Start- og sluttid for utflukten varierer avhengig av hvilket reisemål du bor på.
  • Pris:
    55 EUR pr. voksen, 33 EUR pr. barn.

    Prisen for barn under 2 år er 10,50 EUR (gjelder havneskatt). Busstransport til og fra havnen i Kos by, samt båtreisen og havneskatter inngår i prisen. Ingen måltider er inkludert, men det er et stort utvalg av hyggelige restauranter og kaféer i Bodrum.
  • Språk:
    Utflukten er på egen hånd. Du får praktisk informasjon i havnen av en skandinavisk- eller engelsktalende guide ved avreise.
  • Mer:
    Passopplysninger gis til Vingverten senest dagen før utflukten. Husk også å ta med alles pass på utflukten, for du ikke slipper inn i Tyrkia uten pass.

    I Tyrkia kan du betale med euro, men du kan risikere å få vekslepenger tilbake i tyrkiske lira. Be alltid om å få vekslepengene i euro, og betal gjerne med mindre sedler, siden tyrkiske lira ikke kan veksles tilbake til euro. Det finnes visse restriksjoner for hva som kan tas med tilbake til Kos av innkjøp. Hør med Vingverten.

    Barn under 18 år
    På grunn av strenge innreiseregler fra Hellas til Tyrkia kan barn under 18 år kun delta på utflukten dersom begge foresatte også deltar på utflukten.
  • Slik bestiller du:
    Hvis utflukten kan forhåndsbestilles før avreise, vil den komme opp under tilvalg når du bestiller reisen. Du kan også bestille den på "Min side", dersom du allerede har bestilt en reise. Hvis det fortsatt er ledige plasser, kan du også bestille utflukten hos Vingvertene på reisemålet.
Etter en tur gjennom passkontrollen i havnen på Kos, setter båten kurs mot den fine havnebyen Bodrum i Tyrkia. Båtturen tar ca. 30 minutter og allerede ved innseilingen i havnen får vi en forsmak av hvor vakker Bodrum er. Båten legger til i den gamle havnen som ligger sentralt i byen og deretter bestemmer du helt selv hva du vil se og gjøre denne dagen.

Du kan for eksempel utforske havnen og vandre i de smale gatene gjennom byen som byr på fin arkitektur og interessante severdigheter. Her er det blant annet et slott fra 1400-tallet og et antikk teater. Ta en pause med en kopp tyrkisk te og kanskje en kebab eller smakfull og fargerik meze til lunsj.

Bodrum har bra shopping og mange butikker med for eksempel klær, gull og sølv. Noen ganger kan man diskutere prisen og andre ganger er prisen fast.

Får du lyst til å ta en dukkert i havet, kan du gå til stranden, og i stedet for å bade med utsikt til Tyrkia, bader du her med utsikt til Kos!

På slutten av ettermiddagen tar båten oss tilbake til Kos igjen.

Obs! På grunn av strenge innreiseregler fra Hellas til Tyrkia kan barn under 18 år kun delta på utflukten dersom begge foresatte også er med på utflukten.
Praktisk informasjon
Praktisk informasjon om utflukter

Hvor blir jeg hentet når jeg skal være med på en utflukt? Hvordan fungerer det med bestilling og betaling? Her finner du alt du trenger å vite om våre utflukter.